Областен етап на V Фестивал на руската поезия,  песен и танц –   Велико Търново

Областен етап на V Фестивал на руската поезия, песен и танц – Велико Търново

Публикувано от:

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ “НАПРЕДЪК 1869” ГОРНА ОРЯХОВИЦА

Всички участници от област Велико Търново се състезават в три жанра-руска песен, поезия и танц и в четири възрастови групи: детска градина, 1 – 4 клас, 5 – 8 клас и 9 – 12 клас.
Жури в състав: Председател: Румен Петров
Членове: Ваня Лазарова и Атанас Петров
класира изпълнителите по жанр и възрастова група.
ПРОГРАМА:
1.Вокален Състав „Music Sounds” при Народно читалище „Напредък 1869” Горна Оряховица с художествен ръководител Стела Дойкова ще изпълнят песните „Если в сердце живёт любовь“ и „Хочу я братика или сестрёнку“.;
2. Децата от Детска градина „СОНЯ“ В. Търново с ръководител Величка Стоянова ще танцуват руски танц „По малину в сад пойдëм”.;
3. Виктор Мариянов Генчев от СУ „Бачо Киро” Павликени с ръководител Антоанета Цветкова ще изпълни песента „Позови меня тихо по имени”.;
4. Кристина Бориславова Хаджиева от СУ „Бачо Киро” Павликени с ръководител Антоанета Цветкова ще изпълни песента „Улыбка”.;
5. Кристина Георгиева Георгиева от балет „Калина” при НЧ „Напредък-1869” с художествен ръководител Калинка Генова ще изтанцува „Катюша”.;
6. Мажоретен състав при СУ „Вичо Грънчаров“ гр. Горна Оряховица с худ. ръководител Розалия Нанкова ще представят „Я рисую речку“.;
7. Ерик Пламенов Михайлов от НЧ“Напредък1869“ Г. Оряховица с вокален педагог Мая Колева ще изпълни песента „Опера 2“.;
8. Кристина Емилова Енчева от НЧ“Напредък1869“ Г. Оряховица с художествен ръководител Стела Дойкова ще изпълни песента „ Мне бы петь “ и Мама/ Ромео и Жулиета/.;
9. Теодор-Светослав Стоименов от НЧ „Трезвеност – 1870” гр. Сухиндол с ръководител Първолета Стоименова ще изпълни песните „Смуглянка” и „Я встретил розу”.;
10. Пламен Антонов Петров от СУ“Максим Райкович“ град Лясковец с ръководител Нина Савова ще изпълни песента „День рождения”.;
11. Йоана Мирославова Алексиева и Християна Любенова Матеева от СУ „Вичо Грънчаров” с ръководител Стела Акиванова ще изпълнят песента „Катюша”.;
12. Мажоретен състав при СУ „Вичо Грънчаров“ гр. Горна Оряховица с худ. ръководител Розалия Нанкова ще представят „Егерски марш“.;
13. Преслава Данаилова Георгиева от СУ „Вичо Грънчаров” с ръководител Стела Акиванова ще изпълнят песента „Миллион алых роз”.;
14. Марисвет – Лидия Красимирова Тодорова от СУ ”Цанко Церковски”Гр. Полски Тръмбеш с ръководител Атанас Йоргов ще изпълни песните „ Журавли“ и „ Где то на белом свете“.;
15. Румяна Христова от НЧ“Напредък1869“ Г. Оряховица с художествен ръководител Стела Дойкова ще изпълни песента „Вдвоём”.;
16. Денислав Иванов от балет „Калина” при НЧ „Напредък-1869” с художествен ръководител Калинка Генова ще изтанцува „Грузински танц”.;
17. Мирослава Дончева Дончева от Старопрестолна професионална гимназия по икономика- Велико Търново с учител по руски език – Роза Парашкевова ще рецитира „Собаке Качалова“ от Сергей Есенин.;
18. Росияна Токмакчиева и Камелия Радева – дует от балет „Калина” при НЧ „Напредък-1869” с художествен ръководител Калинка Генова ще изтанцуват дуетния си танц „ Я живу”.;

Всички участници в V-тия Национален фестивал на руската поезия, песен и танц “Пусть всегда будет солнце” – Областен етап получиха похвален лист и грамота.

Image may contain: 7 people, people standing, people on stage and shoes

Image may contain: 1 person, standing and indoor

Image may contain: 3 people, people on stage, people standing, wedding and shoes

Image may contain: 1 person, standing

Image may contain: 1 person, standing and child

Image may contain: 2 people, people on stage and people standing

Image may contain: 17 people, people smiling, people standing and shoes

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, people on stage and shoes

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing and indoor