Срещата ЕС-САЩ, проведена на 26 март е много удобен момент за начало на ново настъпление към Европа – става въпрос вече не за санкции срещу Русия, към които те подтикват европейците.Залозите са още по-големи – да се форсира създаването на Трансатлантическо търговско и инвестиционно партньорство, англосаксонският проект, призван да закрепи към Стария свят статута на колония на Новия…
Американците с всички сили се стараят да убедят европейците в необходимостта от въвеждане на санкции срещу Русия, а главно- постигане на енергийна независимост на ЕС от Москва. Предлагайки в замяна себе си, т.е. доставка на шистов газ, с помощта на който САЩ се надяват след няколко години не само да задоволят собствените си потребности, но и да излязат на външния пазар. Но и газът е само предлог да се намери още по-надежден способ да се привърже Европа към САЩ. За да се постигне това, Щатите разчитат на договор за Трансатлантическо търговско и инвестиционно партньорство (английска абревиатура- TTIP).
„На фона на събитията, свързани с Украйна, запланираното споразумение относно зоната за свободна търговия между САЩ и Евросъюза е една от най-главните теми на срещата на високо ниво ЕС-САЩ в Брюксел на 26 март, се казва в публикацията „Трансатлантическата солидарност получава второ дихание” на сайта на немската радиостанция „Дойче Веле”, в която се цитира мнението на американския конгресмен, републиканеца Чарлс Дент. Трансатлантическата кооперация е важна, като никога. Аз мисля, че трябва да се възползваме от момента, за да придвижим активно проекта на зоната за свободна търговия… В такова критично време е важно да укрепваме икономическия съюз между Америка и Европа. По-тесни стопански връзки ще бъдат от полза за нашата обща стратегия по осигуряване на безопасността и икономически ще изолират господин Путин”.
В действителност, въпросът съвсем не е в изолация на Русия – залозите са много по-големи.Трансатлантическото партньорство е главният план на САЩ за Европа, съкровена мечта и основен елемент за поддържане в бъдеще на евроатлантическото единство. Само чрез НАТО и контрола, елитът няма да успее да осигури вечно господство – проектът за Единна Европа все повече излиза от контрола на англосаксонците , превръщайки се постепенно в немски план…
За да не се допусне това в бъдеще, на САЩ е необходимо силно да привърже към себе си европейската икономика. Именно затова е необходим TTIP, в противен случай, при самостоятелното усилване и ръст на ЕС, европейците ще се освободят от англосаксонското влияние ( неслучайно едновременно с началото на плана за Трансатлантическо партньорство, Англия заяви , че не е доволна от сегашното състояние на ЕС и може да го напусне, шантажирайки по този начин и подтиквайки европейците да приемат американския план).
С помощта на „партньорството” САЩ не само ще създадат най-огромния пазар в света, но и гаранция за своето лидерство…
В случай на обединение на икономиките за никаква независимост на Европа няма да може да се говори – тя ще бъде плътно привързана към англосаксонския кораб. Обединеният запад ще бъде реалност…
„Президентът Обама е убеден, че сега пред нас се открива истински уникална възможност, – каза преди година Държавният секретар Кери на Ангела Меркел. – Ние смятаме, че това ще ни помогне да стимулираме икономиката на Европа, да укрепим нашата икономика, да създадем нови работни места за американците, немците и всички европейци, а също така да изградим един от най-мощните пазари в света”.
В Берлин не са повярвали в американската загриженост за работни места за европейците – премахването на митническите бариери окончателно ще убие европейското селско стопанство ( унификацията на законодателствата би довела до снижаване на европейските стандарти за безопасност на стоките, които са по-високи от американските) и ще позволи на американците да подчинят и европейския енергиен пазар …
В хода на украинската криза САЩ, в отличие от Европа, се стремят към максимална ескалация на ситуацията – да откъснат Украйна от Русия на всяка цена, провокирайки по този начин конфликт с Русия. Те всячески подтикваха към твърда линия и европейците, а когато политиката на Запада доведе до преврата в Украйна и ответна реакция на Москва, започнаха да изискват от Европа фактическо скъсване на отношенията с Русия. Във Вашингтон говорят за студена война, плашат Европа с енергозависимост от Русия, настояват за въвеждане на санкции, т.е. отказване на Европа от курса на самостоятелност…
Това е стара тактика – точно по този начин Англия предупреждава континентална Европа с руска заплаха, за да възпрепятства съюза между Русия с Франция или с Германия, с цел да образува антируска коалиция.
След разпадането на СССР, Европа както преди се намира в рамките на англосаксонския глобален проект, като предприема не малки усилия за получаване на самостоятелност и истинска независимост. Но наличието на голям брой проатлантически сили в структурите на обединена Европа (както в следвоенните западноевропейски елити, така също и в източно-европейските клиенти) не позволи окончателно да изкристализира самостоятелен европейски елит…
Сега настъпи моментът на истината – за пореден път, поддавайки се на носещия се от Атлантика вик „за заплахата от Изтока” и отваряйки пазар за САЩ, Европа в близко бъдеще ще открие, че се е оказала в положение на полуколония… При това този път вместо уютен европейски дом, със свои ръце ще й се наложи да създава полета за голф за пришълците от Новия свят . Нищо лично, просто партньорство.
interpolit.ru/blog/pugaja_evropu_russkoj_ugrozoj_ssha_gotovjat_ee_k_kolonizacii/2014-03-26-840
Остави коментар