За осми път Русия стана световен шампион по хокей с топка

Иркутск. Националният отбор на Русия защити титлата световен шампион, като победи във финалния мач Швеция с резултат 3:2. Тази победа, постигната на собствен терен,  стана осма поред в историята на руските национали. Шведите отбелязаха първата точка, но позволиха на домакините да изравнят резултата, а до края на първото време и да поведат. Във второто полувреме шведите изравниха резултата, но после,  благодарение на Евгений Иванушкин, руснаците вкараха топката за трети път, което им осигури победата. Между временно, по време на срещата канадците не можаха да вкарат две дузпи.

Следва да отбележим, че за жалост мачът беше помрачен от травма на главния арбитър, която го прати в началото на второто полувреме в болница..