Ветеранът Пеев с нов гол в Русия

Българският халф Георги Пеев продължава да бележи в Русия. Капитанът на „Амкар” (Перм) се разписа при загубата с 1:3 от гостуващия ЦСКА (Москва) в среща от 28-ия кръг. За 35-годишния халф това бе 12-о попадение, с което той продължава да трупа актив в класацията за най-резултатните ветерани.
Както е известно, Пеев е втори в подреждането при реализаторите над 35 г. в топпървенствата на Европа. Българинът бе точен в 44-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле. Алан Дзагоев даде преднина на ЦСКА в 38-ата, Зоран Тошич отново изведе гостите от Москва напред в 54-ата, а Сейду Кейта в 81-ата подпечата успеха.
В състава на Амкар имаше и друг българин – Захари Сираков, докато Благой Георгиев и Петър Занев не бяха в групата. За ЦСКА пък в 66-ата минута на терена се появи националът Георги Миланов. Благодарение на победата ЦСКА продължава битката за титлата. „Армейците“ са втори с 58 точки, колкото има още „Локомотив“ (Москва), докато лидер с 59 е „Зенит”.
И двата отбора обаче са с мач по-малко. „Амкар” от своя страна има 37 и за момента е седми.