България загуби от Русия с 2:3 на световното по волейбол

Българският национален отбор по волейбол загуби с 2:3 от Русия в петия си и последен мач от първата групова фаза световното първенство в Полша, предаде „Дневник“.

Възпитаниците на Пламен Константинов демонстрираха много силна игра в първите два гейма, но след десетминутната почивка олимпийските шампиони направиха обрат.

България завършва на трето място в група С с десет точки след три победи и две загуби. Русия печели групата с пет победи и 14 точки, а Канада завършва на второ място с 11 точки след четири успеха.

Българските волейболисти влизат във втората групова фаза с пет точки, колкото има и Канада. Бразилия ще бъде лидер с девет, следвана от Русия с осем и Германия с шест. Финландия, Куба и Китай имат съответно две, една и нула точки. За финалната шестица ще се класират първите три отбора в групата.