ПРОТОКОЛ ЗА КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ В ШЕСТИЯ МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА „ОБИЧАМ МОЯТА РОДИНА”

ПРОТОКОЛ ЗА КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ НА УЧАСТНИЦИТЕ В ШЕСТИЯ МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ЗА ДЕТСКА РИСУНКА „ОБИЧАМ МОЯТА РОДИНА”

Публикувано от:
  • Конкурсът бе организиран от НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ РУСОФИЛИ, със съдействието на СБУ и бе посветен на:
  • 70 години от победата във Втората световна война(1941-1945)
  • 1370 години от рождението на Хан Аспарух- 664г.
  • 575 години от рождението на Великия княз на цяла Русия Иван III (1440-1505)
  • 1130 години от смъртта на Свети равноапостол Методий (ок.815-885)
  • 195 години от откриването на Антарктида от руски мореплаватели (1820)
  • 170 години от рождението на Петко Войвода (1844)
  • 675 години от рождението на Великия Московски и Владимирски княз Дмитрий Донской (1350-1389)
  • 145 години от учредяване на Българската екзархия (1870)
  • 285 години от рождението на полководеца Александър Василевич Суворов (1730-0800)
  • 130 години от съединението на Източна Румелия с Княжество България (1885)
  • 155 години от рождението на Антон Павлович Чехов (1860–1904)
  • Конкурсът се проведе от 01.11.2014 г. до 25.06.2015 г., в шест поредни и един финален кръг.
  • В конкурса взеха участие повече от 1000 деца.
  • Класирането на рисунките на децата бе анонимно /по номер на рисунката, без посочване имената на младите художници/, отделно за всеки кръг и общо за конкурса:
    • ОТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ФЕЙСБУК СТРАНИЦАТА
    • ОТ ЖУРИ.

НА БАЗАТА НА РЕГЛАМЕНТА И ПОСТИГНАТИТЕ РЕЗУЛТАТИ СА УТВЪРДЕНИ КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ ЗА ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ В КОНКУРСА, КАКТО СЛЕДВА :

  1. КРАЙНО КЛАСИРАНЕ НА РИСУНКИТЕ ОТ ГЛАСУВАНЕТО ВЪВ ФЕЙСБУК

І МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АЛЕКСАНДРА ЦВЕТКОВА, рисунка № 6.2.82, Плевен

ГЕРГАНА ДЕЧЕВА, рисунка № 6.3.89, Дряново

ХРИСТИЯНА ТОДОРОВА, рисунка № 4.1.114, Тутракан

ІІ МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АНА-МАРИЯ ЛЕОНИДОВА, рисунка № 3.1.80, Белене

ДАРИНА ЛЮЦОВА, рисунка № 6.3.90, Дряново

ДИЛЯНА БЕЛЧИНСКА, рисунка № 4.2.43, с. Лопян, общ. Етрополе

ІІІ МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

ВИКТОРИЯ АЛЕКСАНДРОВА, рисунка № 3.1.84, Белене

МАРИСВЕТ-ЛИДИЯ ТОДОРОВА, рисунка № 6.2.73, Полски Тръмбеш

МАРИЯ МУТОВА, рисунка № 6.3.91, Дряново

  1. КРАЙНО КЛАСИРАНЕ НА РИСУНКИТЕ ОТ ЖУРИТО

І МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АНАСТАСИЯ ДРЫНКИНА, рисунка № 1.2.4, пос. Черткова, Ростовска обл., РФ

КСЕНИЯ НЕБОГИНА, рисунка № 1.3.20, Ташкент, Узбекистан

СИНЕМ БЕЛИН, рисунка № 4.1.155, Добрич

ІІ МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АЛИНА БАЛТЬЖИК, рисунка № 6.2.97, Болград, Украйна

РАЛИЦА ЙОРДАНОВА, рисунка № 1.1.93, Плевен

ТОНИ НИКОЛОВ, рисунка № 3.3.19, Монтана

ІІІ МЯСТОНАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АЛЕНА БЕЛОВА, рисунка № 4.3.20, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

ЕЛЕНА ХАДЖИЕВА, рисунка № 2.1.112, с. Бял Извор

КСЕНИЯ РАШКОВА, рисунка № 5.2.41, Болград, Украйна

  1. КЛАСИРАНЕ НА ХУДОЖНИЦИТЕ ЗА НАЙ-АКТИВНО УЧАСТИЕ В КОНКУРСА

І МЯСТО  /6 кръга, 6 рисунки/НАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

АЙЛИН ОСМАН, Ардино

ВОЛКАН МУСТАФОВ, Ардино

БЕРРИН ХАЙРУЛА, Ардино

ГАМЗЕ ИСМАИЛОВА, Ардино

ДАНИЕЛ ПАЛАЗОВ, Ардино

ДАНИЕЛА СУРЧЕВА, Ардино

ДИНЧЕР ИСМАИЛ, Ардино

ДЕЯНА КИЧУКОВА, Ардино

ДЖЕМИЛ ЮСЕИНОВА, Ардино

ЕЛЕНА САНДЕВА, Ардино

ЕЛИЦА КАРАМФИЛОВА, Ардино

ЕСИН ЮМЕРОВА, Ардино

ИВАЙЛО ТЕНЕКЕДЖИЕВ, Ардино

МАРТИН ЧИВИЛИЕВ, Ардино

МЕЛИХА КОДЖАМЕСТАНОВА, Ардино

ТИМУР ИСМАИЛ, Ардино

ТУНА АЛИЕВ, Ардино

БЕРК ЕМИН, Ардино

ГЕРГАНА МАРИНОВА, Ардино

АСЛЪ ХАСАН, Ардино

АКСЕЛ МЮМЮН, Ардино

ДАМЛА ЮМЕРОВА, Ардино

ДЕВРАН ЕСАДОВ, Ардино

КААН МЮМЮНОВ, Ардино

ПУСАТ ХАЙРУЛОВ, Ардино

ДЕНИСЛАВ КАРААСЕНОВ, Ардино

ПЪНАР ЧАУШ, Ардино

ЪРМАК АХМЕД, Ардино

АРТУН ЮСЕИНОВ, Ардино

АЙАЗ ДУРМУШ, Ардино

БЕРКАЙ САЛИ, Ардино

ЕБРУ ДЕЛИЮСЕИН, Ардино

ЕМИЛИЯНА ГАЗЕНОВА, Ардино

ЕНЕЙ ЙОРДАНОВ, Ардино

ЕРАН-ДЖАН СТОЙЧЕВ, Ардино

ЗЛАТИНА СТЕФАНОВА, Ардино

ИВАЙЛО АНГЕЛОВ, Ардино

ИЛДЪЗ АЛИ, Ардино

ЙОАНА АТАНАСОВА, Ардино

ЙОРДАН КАРАДЖОВ, Ардино

ДЖАНЕР АХМЕД, Ардино

МЕЛЕК МЕХМЕД, Ардино

МЕЛТЕМ МЮМЮНОВА, Ардино

МЕРТ ЗИНЕЛ, Ардино

ПЕЛИН КАРАБЕКИРОВ, Ардино

СЕСИЛ МЮМЮНОВА, Ардино

ТЕОМАН БЕКИР, Ардино

ТУЧЕ МУСТАФОВА, Ардино

ФУНДА НУРДИНОВА, Ардино

ЯНИЦА ГАВРАИЛОВА, Ардино

АЙЛЯ МУРАД, Ардино

АЛЕКС СЕМЕРДЖИЕВ, Ардино

БЕРКЕМ ХАЙРУЛА, Ардино

ВЕРОНИКА КЕХАЙОВА, Ардино

ДЕСИСЛАВА КАРАМФИЛОВА, Ардино

ДЖАНСУ АХМЕД, Ардино

ДИЛЕК ЮСЕИНОВА, Ардино

ЕДЖЕ ШАБАН, Ардино

ЕЛИФ ДУРМУШ, Ардино

ЕЛИФ КАБАКЧИЕВА, Ардино

МЕЛИХ АЛИЕВ, Ардино

МИРОСЛАВ ИВАНОВ, Ардино

ЦВЕТЕЛИНА ГЕОРГИЕВА, Ардино

ЯНКО ФИЛИПОВ, Ардино

АТИЛЛА СОЛАК, с. Бял Извор

ЕЛИС АХМЕД, с. Бял Извор

ИНДЖИ ДЖИЛА, с. Бял Извор

БИЛЯЛ ПАША, с. Бял Извор

АРДА ДЖЕБЕДЖИ, с. Бял Извор

БЕРК КАРАХАСАНОВ, с. Бял Извор

БОРИСЛАВ МУШКОВ, с. Бял Извор

ЕМРЕ ХАСАН, с. Бял Извор

МАРИЕЛА КАРАМФИЛОВА, с. Бял Извор

ДЕФНЕ СОЛАКОВА, с. Бял Извор

ДУЙГУ ХАДЖИАЛИ, с. Бял Извор

СТЕФАНИ ВАЧЕВА, Плевен

РАЛИЦА МИНКОВА, Плевен

ПЕТЪР ПЕТРОВ, Тутракан

ЕРЕН БЕЙЗАД, Тутракан

ГАБРИЕЛА ПОПОВА, Тутракан

ИВАЙЛО РАДУЛОВ, Тутракан

ТЕОДОР КАРЛОВ, Хасково

БИЛЯНА БОРИСОВА, Хасково

АНА-МАРИЯ ПЕТРОВА, Хасково

ДЕАН ТОПОВ, Хасково

ГЕОРГИ ИЛЧЕВ, Хасково

ЕЛЕНА МАРИНОВА, Хасково

ВЯРА КАЗАКОВА, Хасково

ИВАН БОГОЕВ, Хасково

ВИКТОР АТАНАСОВ, Хасково

ГЮЛБАХАР МЕХМЕДАЛИ, Хасково

БОНЧО ЯНЕВ, Хасково

ДЕЙВИД ЛАВЧЕВ, Хасково

ГЮНЕР АЛИ, Хасково

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, Хасково

ИВЕЛИНА КОЛЕВА, Хасково

СОФИЯ ПЛАЧКОВА, Хасково

ЯНИ ЛАВКОВ, Хасково

АЛЕКСАНДРА ДИМОВА, Хасково

ИВАЙЛА ЖЕКОВА, Хасково

ВЕДИХА ДУРСУН, Хасково

СИМОН ПЕТРОВА, Тополовград

МАРИЯ СЛАВОВА, Тополовград

ПЕПА ВАСИЛЕВА, Тополовград

КРИСТИЯНА ДЖИНГОВА, Тополовград

ЛИЛИЯ ТОДОРОВА, Тополовград

КРИСИЯ КОСТОВА, Тополовград

ТЕОДОРА ЧОБАНОВА, Тополовград

ІІ МЯСТО  /5 кръга, 5 рисунки/НАГРАДА: ГРАМОТА НА НДР:

КРИСИТЯН КАРАДЖОВ, с. Бял Извор

ЕДА ХАБИБОВА, с. Бял Извор

НЕВИН ХАСАН, с. Бял Извор

ЕФЕ ХАДЖИЮСЕИН, с. Бял Извор

АКСЕЛ БЕЛБЕРОВ, с. Бял Извор

АТАНАС ЧАНГАРЛИЕВ, Ардино

АЛЕКСИЯ ПАЧЕВА, Плевен

ВЯРА ВИДЕЛОВА, Плевен

ВИКТОРИЯ ИГНАТОВА, Плевен

ЙОВАНА АСЕНОВА, Плевен

ЮЛИЯ ВАСИЛЕВА, Плевен

МАРТИН ГЕЦОВ, Тутракан

МОНИКА БЕРБЕРОВА, Тутракан

ЖАСМИНА СТОИЛОВА, Тутракан

АНДРЕА ГЕОРГИЕВА, Тутракан

КАЛОЯН ОБРЕТЕНОВ, Тутракан

ГАЛА КАРАСТОЯНОВА, Тутракан

ИВА ЛЕБАНОВА, Смолян

ГЕРГАНА ПЕНКОВА, Хасково

МОМЧИЛ ДАСКАЛОВ, Хасково

ІІІ МЯСТО  /4 кръга, 4 рисунки/НАГРАДА: ГРАМОТА НА НДР:

АНГЕЛ ТЕРЗИЕВ, Ардино

ДЕНИЗ ДУРМУШ, Ардино

НАДЯ ПЕТРОВА, Ардино

АКСЕЛ ФЕРАДОВ, Ардино

АНЖЕЛИНА ЖЕКОВА, Ардино

ВИКТОРИЯ ХАРЛОВА, с. Бял Извор

АЙЛИН БОЗАДЖИ, с. Бял Извор

ДОБРОМИРА ГЕРЧЕВА, Плевен

СИМЕОН КАСТРОВ, Плевен

КАТЕРИНА ПОПОВА, Плевен

НИКОЛАЙ ЗАМФИРОВ, Плевен

БОРИСЛАВ ПЪРВАНОВ, Плевен

РАЯ НИКОЛОВА, Плевен

ИВАЙЛО ТОДОРОВ, Плевен

ГАБРИЕЛ ИВАНОВ, Тутракан

СУДЕ АПТУЛА, Тутракан

ДИМАНА ИВАНОВА, Тутракан

ВАЛЕРИ СЛОБОДАНОВ, Тутракан

МАРИЕЛА ДИМИТРОВА, Етрополе

ЙОАНА КАРААТАНАСОВА, Хасково

  1. УЧИТЕЛИ, РОДИТЕЛИ И РЪКОВОДИТЕЛИ, НАЙ-АКТИВНО УЧАСТВАЛИ В ОРГАНИЗИРАНЕТО, ПРОВЕЖДАНЕТО И ПОСТИГАНЕ ЦЕЛИТЕ НА КОНКУРСА НАГРАДА: ДИПЛОМ НА НДР:

Елка Арнаудова, Белене, ОДЗ “Знаме на мира”

Стефка Джантова, Белене, ОДЗ “Знаме на мира”

Елка Врайкова, Белене, ОДЗ “Знаме на мира”

Галя Филипова, Белене, ОДЗ “Знаме на мира”

Сийка Мънева, Белене, ОДЗ “Знаме на мира”

Бянка Станкова, Тополовград, НУ “Св. Св. Кирил и Методий”

Добрин Парнаров, Тополовград, НУ “Св. Св. Кирил и Методий”

Веса Чинтова, Тополовград, НУ “Св. Св. Кирил и Методий”

Ваня Иванова, Тополовград, НУ “Св. Св. Кирил и Методий”

Северина Койнарчева, СОУ “Васил Левски”

Антонина Данько, Чертково, РФ, МБОУ ДОД «Чертковская ДХШ им. М.И. Черткова»

Марина Руденко, Чертково, РФ, МБОУ ДОД «Чертковская ДХШ им. М.И. Черткова»

Наталья Василевская, Чертково, РФ, МБОУ ДОД «Чертковская ДХШ им. М.И. Черткова»

Тамара Лещенко, Чертково, РФ, МБОУ ДОД «Чертковская ДХШ им. М.И. Черткова»

Людмила Стайкова, Хасково, ОНЧ “Заря – 1858”, Компютърна школа “Вале”

Красимир Кръстев, Хасково, ОНЧ “Заря – 1858”, Компютърна школа “Вале”

Александър Милушев, Хасково, ОНЧ “Заря – 1858”, Компютърна школа “Вале”

Боряна Иванова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Татяна Николова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Ивета Христова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Маргарита Димитрова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Виргиния Лазарова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Нанка Симеонова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Светослава Митковска, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Анета Петрова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Силвия Моневска, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Милена Николова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Толя Славова, Плевен, ЦДГ “Слънце”

Димитрина Жекова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Дарина Миланова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Албена Маринова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Габриела Петрова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Иванка Славова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Диляна Атанасова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Веска Денева, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Румяна Петрова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Дарина Миланова, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Виолета Кръстева, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Дияна Нейчева, Тутракан, ЦДГ “Славянка”

Таня Ранчева, Монтана

Събина Цокева, Казанлък

Мая Петкова, Нови Искър

Цветанка Златкова, Чепеларе, Арт школа при НЧ “Родопска искра 1880”

Мария Фердинандова, с. Лопян, ОУ “Христо Ботев”

Надежда Нинова, с. Лопян, ОУ “Христо Ботев”

Даниела Петрова, с. Лопян, ОУ “Христо Ботев”

Галяа Павлова, Добрич, ЦДГ “Пчеличка”

Илияна Илиева, Добрич, ЦДГ “Пчеличка”

Веселина Ташева, Добрич, ЦДГ “Пчеличка”

Катя Кирилова, Добрич, ЦДГ “Пчеличка”

Маргарита Тонева, Чирпан, ЦДГ “Слънце”

Кремена Георгиева, Чирпан, ЦДГ “Слънце”

Даниела Енчева, Чирпан, ЦДГ “Слънце”

Мария Йонова, Чирпан, ЦДГ “Слънце”

Таня Савова, Чирпан, ЦДГ “Слънце”

Лидия Узунова, Ардино

Валя Ненкова, Болград, Украйна, Българско неделно училище “Родолюбие”

Татьяна Сайтарлы, Болград, Украйна, Българско неделно училище “Родолюбие”

Милка Николова, Търговище, ОДЗ “Пчелица”

Веска Димитрова, Търговище, ОДЗ “Пчелица”

Светла Иванова, Търговище, ОДЗ “Пчелица”

Стела Копоева, с. Ореш

Христина Цветкова, Плевен

Павлина Минева, Полски Тръмбеш, СОУ “Цанко Церковски”

Даниела Великова, Полски Тръмбеш, СОУ “Цанко Церковски”

Маринела Иванова, Полски Тръмбеш, СОУ “Цанко Церковски”

Антоанета Ставрева, Дряново, НЧ “Развитие – 1869”

Мария Маркова, Дряново, НЧ “Развитие – 1869”

Димитрина Александрова, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Гюлзаде Хамзова, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Лидия Узунова, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Николина Пенчева, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Емилия Соколова, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Севдалина Павлова, Ардино, ОДЗ “Слънце”

Айгюл Мехмедали, ЦДГ “Мир”, с. Бял Извор

Галина Христова, СОУ “Христо Ясенов”, Етрополе

Марина Небогина, Ташкент, Узбекистан

Галина Върбанова, МЦ “захари Стоянов”, Добрич

Олга Димитрова, МЦ “захари Стоянов”, Добрич

Татьяна Быкова, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

Наталья Сюзева, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

  1. НАЙ-МЛАДИ ХУДОЖНИЦИ УЧАСТВАЛИ В КОНКУРСА – НАГРАДА: ГРАМОТА НА НДР и ПРЕДМЕТНА НАГРАДА:

МАРИНА НЕДКОВА, Тутракан

  1. КЛАСИРАНЕ НА РИСУНКИТЕ ПО КРЪГОВЕ ОТ ГЛАСУВАНЕТО ВЪВ ФЕЙСБУК – НАГРАДА: ГРАМОТА НА НДР:

І място

АНАСТАСИЯ ДАНЦЕВА, рисунка № 1.3.4, п. Чертково, Ростовска обл., РФ

ВАНЕСА ГЕОРГИЕВА, рисунка № 5.1.135, Добрич

ВЕСЕЛИНА ТАШЕВА, рисунка № 3.2.59, Казанлък

ЕЛЕНА МАРИНОВА, рисунка № 2.3.1, Хасково

ЕЛМИРА ЛОРИНКОВА, рисунка № 1.1.80, Белене

ИВАНИНА ДЕВЕДЖИЕВА, рисунка № 5.2.28, Тополовград

КРИСТИЯНА ДЖИНГОВА, рисунка № 2.2.13, Тополовград

МАРИНА КРЪСТЕВА, рисунка № 4.1.130, Плевен

МАРИЯ СЛАВОВА, рисунка № 1.2.12, Тополовград

НИЯ ЛЮБЕНОВА, рисунки №№ 3.3.20 и 5.3.36, Нови Искър

СВЕТОСЛАВ АТАНАСОВ, рисунка № 6.1.70, Търговище

ІІ място

ВЕДИХА ДУРСУН, рисунка № 3.3.17, Хасково

ДАРЬЯ СЕРБИНА, рисунка № 1.3.1, п. Чертково, Ростовска обл., РФ

ДАЯНА ДИМИТРОВА, рисунка № 6.1.81, Тутракан

ЕРЕН БЕЙЗАД, рисунка № 2.1.50, Тутракан

КАРДЕЛЕН ТУРАН, рисунка № 1.2.23, Ардино

ЛИЛИЯ ТОДОРОВА, рисунки №№ 3.2.25 и 5.2.31, Тополовград

ЛОРЕНА СТЕФАНОВА, рисунка № 1.1.81, Белене

МАРИЯ АНДРЕЕВА, рисунка № 4.1.126, Плевен

НАДЕЖДА ПАВЛОВА, рисунка № 4.2.49, с. Лопян, общ. Етрополе

НАТАЛЯ ПУШКОВА, рисунка № 5.3.26, Болград, Украйна

ІІІ място

БИЛЯНА БОРИСОВА, рисунка № 3.2.3, Хасково

БОРИС ДОМОЗИНОВ, рисунка № 1.1.79, Белене

ВАНЕСА ИВАНОВА, рисунка № 2.1.141, Плевен

ВЯРА КАЗАКОВА, рисунка № 4.3.2, Хасково

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ, рисунка № 1.3.13, Хасково

ДАРИНА ДЕЛЧЕВА, рисунка № 5.1.5, Чирпан

ДЕАН ТОПОВ, рисунка № 2.2.2, Хасково

ДЕЙВИД ЛАВЧЕВ, рисунка № 2.3.5, Хасково

ЕФСУН ЮМЕРОВ, рисунка № 1.2.35, Ардино

КАМЕЛИЯ ДИМИТРОВА, рисунка № 6.2.104, Дряново

МАРИН ЦВЕТАНОВ, рисунка № 4.2.46, с. Лопян, общ. Етрополе

МАРТИН КОПОЕВ, рисунка № 6.1.165, с. Ореш

НИКОЛ АТАНАСОВА, рисунка № 3.1.149, Тутракан

НИКОЛАЙ ЙОТОВ, рисунка № 5.2.17, Етрополе

СЛАВКА УЧИКОВА, рисунки № 3.3.22 и 5.3.19, Чепеларе

СОФИЯ ПЛАЧКОВА, рисунка № 1.3.15, Хасково

СТЕЛА УЗУНОВА, рисунка № 5.2.65, Ардино

  1. КЛАСИРАНЕ НА РИСУНКИТЕ ПО КРЪГОВЕ ОТ ЖУРИТО – НАГРАДА: ГРАМОТА НА НДР:

І място

АЛЕНА СТАДНИК, рисунка № 6.1.8, Ростов на Дон, РФ

ЕГОР САХАРОВ, рисунка № 5.3.24, Болград, Украйна

ЕКАТЕРИНА ЯРОШ, рисунка № 6.3.33, Ростов на Дон, РФ

ЙОАНА ТОТЕВА, Рисунка № 5.1.4, Чирпан

МАРИЯ ВОЛКОВА, рисунка № 2.2.41, Магадан, РФ

НЕВЕНА ГЪЛЪБОВА, рисунка № 3.1.147, Севлиево

СОНЯ ГЕНОВА, рисунка № 4.2.76, Добрич

ІІ място

АЛЕНА ПАРШИНА, рисунка № 6.2.40, Ростов на Дон, РФ

АЛИНА КАЛАЧЯН, рисунка № 6.3.82, Болград, Украйна

АНДРИАНА ТАРЕВА, рисунка № 5.2.25, Тополовград

БОЖИДАР КУНЧЕВ, рисунка № 6.1.106, Плевен

ВЕЛИМИР НИКОЛОВ, рисунка № 5.1.136, Добрич

ГЕРГО ГОЦЕВ, рисунка № 3.2.28, Етрополе

ДЕНИЦА ДИМИТРОВА, рисунка № 2.2.17, Карнобат

ДИЯНА РУСЕВА, рисунка № 2.3.19, Карнобат

ЕКАТЕРИНА БУРКОВСКАЯ, рисунка № 4.3.21, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

ЕКАТЕРИНА БУРКШ, рисунка № 4.2.35, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

МАРТИН МИНЧЕВ, рисунка № 4.1.30, Габрово

МЕРИН ДЕЛИЮСЕИН, рисунка № 2.1.116, с. Бял Извор

ОЛЬГА БАРМИНА, рисунка № 1.2.49, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

ПЛАМЕН ИВАНОВ, рисунка № 3.2.29, Етрополе

СНЕЖАНА БАСИНА, рисунка № 5.3.29, Болград, Украйна

ТЕРЕЗА МИТЕВА, рисунка № 3.1.145, Севлиево

ЮЛИЯ ЗАРЯ, рисунка № 1.3.25, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

ІІІ място

АНТОН ПЕТРОВ, рисунка № 4.2.78, Добрич

ВАЛЕРИЯ УЛЯНОВА, рисунка № 5.3.25, Болград, Украйна

ВАРЯ АРТЮКОВА, рисунка № 6.1.9, Иваново, РФ

ГАБРИЕЛА ДИМИТРОВА, рисунка № 5.1.138, Добрич

ИВО ШКАРОВ, рисунка № 4.1.28, Габрово

МАКСИМ КАПЛАНЯНОВ, рисунка № 2.1.43, Тутракан

МАРГАРИТА АРТЕМОВА, рисунка № 1.2.39, Магадан, РФ

НАДЕЖДА КЛИЩЕНКО, рисунка № 1.3.26, пос. Мотыгино, Красноярски край, РФ

ПОЛИНА САЛЬНИКОВА, рисунка № 2.3.23, Ижевск, РФ

ТАТЬЯНА САЙГИНА, рисунка № 6.3.67, Белорецк, РФ

ТАТЬЯНА САЛЬНИКОВА, рисунка № 2.2.22, Ижевск, РФ

ТОМАС ЕЛЕФТЕРИАДИС, рисунка № 4.3.18, Хасково

ЯНА БОЙКО, рисунка № 6.2.41, Ростов на Дон, РФ

  1. ЗА ПРИНОС В ПРОВЕЖДАНЕ НА КОНКУРСА, с ПОХВАЛЕН ЛИСТ НА НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ РУСОФИЛИ СЕ НАГРАЖДАВАТ – ХУДОЖНИЦИ, УЧИТЕЛИ, РЪКОВОДИТЕЛИ, ПЕДАГОГИЧЕСКИ ЗАВЕДЕНИЯ, ЧИТАЛИЩА и т. н.:

БЪЛГАРИЯ

Област Бургас

Град Бургас

ОДЗ № 5 “Иглика”

АЛЕКСАНДРА БЕРБЕНЛИЕВА

ВАЛЕРИЯ СЛАВОВА

ВИКТОРИЯ ДАРАДАНОВА

ВЯРА ПЕТРОВА

ИВАЙЛО ЖЕЛЕВ

КОНСТАНТИНА ДИМОВА

НИКОЛ ДИОНИСОВА

НИКОЛА ИВАНОВ

СТЕЛА СТОЯНОВА

ТЕОДОР ТЪРПОВ

Кремена Кирова

Тодорка Димитрова

Татяна Ангелова

гр. Карнобат

СОУ ”Свети свети Кирил и Методий”

АЛЕКСАНДРА СТОЯНОВА

КАЛОЯН КОЙЧЕВ

МАДЛЕН КАРАГЬОЗОВА

МЕРИАН ДИМОВА

МОНИКА ФОТЕВА

НИКОЛА ГЕРДЖИКОВ

ХРИСТИЯНА СТОЯНОВА

Маргарита Караманова

Стоянка Червенкова

Даниела Василева

Светлана Стефанова

Ралица Маркова

Група “Бъдеще към клуба на художниците от Карнобат при читалище “Д.Ив. Полянов”

МАРИЯ ТРЯЙКОВА

Севдалина Велкова

Област Велико Търново

Община Свищов

Град Свищов

СОУ “Николай Катранов”

ЯНА АВРАМОВА

ЕЛИС МУСТАФОВА

АНДРИАН ИГНАТОВ

ИВАН ПЕНЧЕВ

АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ

Силва Христова

Град Полски Тръмбеш

СОУ „ Цанко Церковски ”

Област Габрово

Град Габрово

ЦДГ “Мечо Пух”

АНА АГАЛОВА

КИАРА ВЪРБАНОВА

МАРИЯ ГЕЧЕВА

МИХАЕЛА ПЪРВАНОВА

НАДЕЖДА КАЗАКОВА

ПАВЕЛ ДУНЕВ

ПАТРИК ИВАНОВ

ПЕТЪР МИЦОВ

ЯСЕН КАЗАКОВ

Силвия Митрофанова

Велимира Петкова

Диана Димитрова

Христина Урукова

Град Дряново

Народно читалище „Развитие – 1869”

Град Севлиево

ЦДГ “Радост”

АЛЕКСАНДРА БОЯНОВА

АЛЕКСАНДРА ТОТЕВА

ДЕА ДИМОВА

ЕЛИЦА ПЕЕВА

ИВАЙЛА САВОВА

ИВАЙЛА ЦВЕТКОВА

КАЛИНА БОТЕВА

МАРИНА СИМЕОНОВА

НИКОЛА КРАЛЕВ

ПАУЛИНА СРЕДКОВА

СОФИЯ ПЕТРОВА

СТАНИСЛАВ ТОДОРОВ

ТЕОДОРА ВАСИЛЕВА

ТЕОДОРА КЪНЧЕВА

ТОДОР ПЕТКОВ

ТРАЯНА ВАСИЛЕВА

ФИКРЕТ АБИЛОВ

Цанка Ненчева

Мадлена Гоцова

Марияна Христова

Миронка Христова

Светлана Христова

Детелина Винева

ОДЗ “Щастливо детство”

ВИКТОРИЯ ДРАШКОВА

КОНСТАНТИН БЕНКОВ

ТЕОДОР КОЛЕВ

Лидия Хинкова

Татяна Дечева-Маркова

Йоана Маринова

Второ ОУ “Стефан Петев”       

АЛЕКСАНДРА ГЕОРГИЕВА

АРЗУ АЛИЕВА

ВЕЛИНА ВАЧЕВА

ВЕНЕРА МИНЕВА

ГАБРИЕЛА ХРИСТОВА

ГЕРГАНА ВАСИЛЕВА

КРИСТИЯН ЖАВИТОВ

ЛЮБЕНА ЛЮБЕНОВА

МИХАЕЛА ЛАЛЕВА

МОНИКА НИКОЛОВА

НЕВЕНА БОЯДЖИЕВА

ПРЕСЛАВ ПЕТРОВ

Николай Ненков

Детелина Ковачева

Димка Стойкова

Област Добрич

Град Добрич

Младежки център “Захари Стоянов”

ВЕСЕЛИНА КОЕМДЖИЕВА

ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА

ГЕРГАНА ДИМИТРОВА

ДАНИЕЛ ЙОРДАНОВ

ДИЯН ПЕТРОВ

ЕЛЕНА ВУТОВА

ЕМА ДОБРЕВА

ЖАНЕТ ГЕНОВА

ЗОРНИЦА ЦЕКОВА

МАРТИНА СТАНЧЕВА

ПОЛИНА ВАСИЛЕВА

РАЙОЛА ДИМИТРОВА

СТЕЛА ЧЕРНЕВА

ТЕЯ ТОДОРОВА

ЦДГ № 9 „Пчеличка”

ВИКТОРИЯ ВЪЛЧЕВА

ГЕОРГИ БАНЕВ

ДЕНИЦА АТАНАСОВА

ЕНДЕР НЕЖДЕТ

ЖАНИНА ГЕОРГИЕВА

ИВАН БОЙЧЕВ

ИВОН ПЕТРОВА

ЙОАНА КОСТОВА

КАЛОЯН ПЕНЕВ

МИЛА НЕДЕВА

МИЛИЦА ГЕОРГИЕВА

МОМЧИЛ СТОЙЧЕВ

НЕЛИ НЕДЕЛЧЕВА

НИКОЛАЙ АТАНАСОВ

ПЕТЯ ГЕОРГИЕВА

ПРЕСИАНА ДИМИТРОВА

РАЯ МИЛАНОВА

СИМЕОН БАНЕВ

ТЕОДОРА ВЕЛИНОВА

ТЕОДОРА ТОШКОВА

Област Кърджали

Град Ардино

ОДЗ “Слънце”

БАРАН АХМЕДОВ

БАРИШ ДУРМУШ

ДАНИЕЛ БОГДАНОВ

ДЕНИЗ АЛИЕВ

ДЕНИЗ ШАКИРОВ

ДЕНИС ЕМУРЛОВ

ДЖЕВДЕТ ХАЙРУЛА

ДЖЕСУР ДУРМУШ

ДЖЕСУР ЮДЖЕЛ

ДИМКА ЗАПРИНОВА

ЕНЕС АЛИ

ЗДРАВКО ПАШОВ

ОКАН МУСТАНТИКОВ

ПЪНАР ХАЛИБРЯМ

РАДОМИР АДАМОВ

ТАЙФУН АЛИЕВ

УМУТ ЮМЕРОВ

ХАСАН ХАЛИЛОВ

ЮСУФ ЕМИНОВ

СОУ “Васил Левски”

Село Бял Извор

ЦДГ “Мир”      

АКЪН МИТКОВ

БЕРИН ЧАУШ

БЕРКАНТ АХМЕД

ДИЛАРА ПАША

ЕГЕ АХМЕД

ЕДИП ХАСАН

СЕВАШ АХМЕД

Самосотятелно

ВИЛИЯНА СИМОВА

Боряна Тодорова

Област Монтана

Град Вълчедръм

ОДЗ “Слънчице”

АНТОНИЯ САШЕВА

ДЕНИСЛАВ КОСТОВ

КРИСТА-МАРИЯ ИСАЕВА

ПОЛЕНА ЗАХАРИЕВА

Анета Филипова

Сеферина Стоянова

Съзлийка Копривчина

Град Лом

Център за извънучилищни дейности /ШИИ/

АДРИАНА ДЕНИСЛАВОВА

ЕЛИЦА ВАЛЕНТИНОВА

МОНИКА ПЕТРОВА

НИКОРАЙ ПЕТРОВ

ЦВЕТЕЛИНА ПЕТРОВА

Йордан Йорданов

Област Пазарджик

Град Велинград

ЦДГ „Детски рай”

ЕЛЕОНОРА АНГЕЛОВА

ЗДРАВКА МИХОВА

КРУМ ДРЯНКОВ

МАРИАНА ТАБАКОВА

МАРИЯ НЕДЕЛЧЕВА

Маргарита Узунова

Надя Качова

Галина Златарева

Област Плевен

Град Белене

ОДЗ “Знаме на мира”

БИЛЯНА НИКОЛАЕВА

ГАБРИЕЛА ЧОРАНОВА

ГЕОРГИ ТОДОРОВ

ДАНИ ГЕОРГИЕВ

ДЕНИСЛАВ НЕНКОВ

МОНИКА ИВАНОВА

САМУИЛ ИВАНОВ

ТЕОДОРА ДИМИТРОВА

Град Плевен

ЦДГ № 5 „СЛЪНЦЕ”    

АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ

АНДРЕЯ ЙОТКОВСКА

БЕЛОСЛАВА ЦВЕТАНОВА

ВЕЛИСЛАВА КОЖУХАРОВА

ВЛАДИМИР СТОЯНОВ

ДАНАЯ ПАНКОВА

ДИВНА ПЕТРОВА

ЕЛЕНА ГАНЧЕВА

ЕЛЕНА МИЛЕВА

ЕМИЛИЯ ИВАНОВА

ЕММА ПАЯКОВА

ЕРИКА ЦВЕТКОВА

ЗОРНИЦА НИКОЛОВА

ИВО МОТЕВ

КРИС ГАНЕВ

КРИСТИАН АТАНАСОВ

КРИСТИАН ИВАНОВ

МАЯ ВЪЧКОВСКА

МИЛЕНА ФУРНИГОВА

МИТКО ПЕТРОВ

МОНИКА САРАЧИЛОВА

ПЕТЪР ПЕТРОВ

РАДИ КРУМОН

РАЯ НИКОЛОВА

СИЯНА ЕМАНУИЛОВА

СТЕЛА САРАЧИЛОВА

ТОДОР БЛИЗНАШКИ

ЦВЕТОЗАР МАРИНОВ

ЦВЕТОМИРА ЦВЕТАНОВА

ЯНА ХИНКОВА

Самостоятелно

АНТОНИЯ ХРИСТОВА

Ана Христова

Област Силистра

Град Тутракан

ЦДГ “Славянка”           

АЛЕЙНА ЕРОЛ

АЛЕКС ПЕТРОВ

АНТОН ГАНЕВ

БОЖИДАР КОСТАДИНОВ

ВАЛЕНТИН ДОНЧЕВ

ЕМРЕ ТОПАЛОВ

ИЛИЯНА НИКОЛОВА

ЙОАНА БАЛКАНДЖИЕВА

ЙОАННА ИВАНОВА

КРАСИМИРА НИКОЛОВА

КРИС ПЕТРОВА

ЛЕА КАРАДЖОВА

МАРТИН ИВАНОВ

МАРТИН КАРАДЖОВ

МЕЛИСА ТОПАЛОВА

НИКОЛА ЙОРДАНОВ

ПЕТЪР ДИМИТРОВ

РАЧО СТЕФАНОВ

СТЕФАН СТЕФАНОВ

ТУНА ИСМАИЛ

Област Смолян

Град Смолян

ОДЗ “Радост”

АНА РАДЕВА

ВАНЕСА КРЪПЧЕВА

ВАНЕСА МИШУРОВА

ДАРИНА КАЛОЯНОВА

ИЛКО ЯРЪМОВ

МАРИЯ КИСЬОВА

МИГЛЕНА КАВАЛОВА

МОНИКА КИСИМОВА

РАДОСТИНА ТРЕНДАФИЛОВА

СИМОНА ДРАГАНОВА

СИМОНА РУСЕВА

Мария Лебанова

Златка Кендерова

Зюмбюла Ушева

Кина Славчева

Град Чепеларе

Арт школа при НЧ “Родопска искра 1880”

СИЛВИЯ ЗЛАТКОВА

СИЛВИЯ КОДЖОВА

СТАНИСЛАВ КАРОВ

Област Стара Загора

Град Казанлък

ЦДГ “Слънчице”

АЛЕКСАНДРА КОЛЕВА

АЛЕКСАНДРА ЧАКЪРОВА

ДЖАНЕЛ БЕКТАШЕВА

ИВАНА ИВАНОВА

МАРИО КАРАКОЛЕВ

ТЕОДОРА ДРЪНДЕВА

Сабрие Петрова

Юлия Гарванска

Юлия Радева

Град Чирпан

ЦДГ “СЛЪНЦЕ”

АНЕЛИЯ ЙОНОВА

МАРИЯ ДРЕЗГАЧЕВА

МИГЛЕНА ТРОЕВА

МИХАИЛ ВЪЛЧЕВ

НИКОЛ РАДЕВА

РАЯ ИЛИЕВА

СВЕТЛОЗАР ЯНАКИЕВ

СИЯНА ПОПОНЕЦ

Област София – град

Град София

ОДЗ №58 “Слънчево утро”     

АНГЕЛ СТЕФАНОВ

АНДРЕА МАТЕЕВА

ВИКТОР МАРИНОВСКИ

ВИКТОРИЯ КОСТАДИНОВА

ВИКТОРИЯ МАРИНОВА

ВИТОРИО АТАНАСОВ

ДИМИТЪР ЙОРДАНОВ

МИХАЕЛА КРУМОВА

НАТАЛИ ЦВЕТКОВА

НИКОЛА СТОЯНОВ

НИНО ГЪСКОВ

РАЯ КЕЖОВА

СТЕФАНИ ХРИСТОВА

Трайка Барзева

Йовка Динева

Боряна Ангелова

ЦДГ № 146 “Звездица”             

Валерия Василева

Виктория Петрова

Камелия Калчева

Миглена Атанасова

Мирела Топалова

Ния Гюрова

Христина Райкова

Румяна Стойкова

Теменужка Попова

Област София област

Град Етрополе

СОУ,,Христо Ясенов”

БОЖИДАР НИКОЛОВ

ВЛАДИСЛАВ ТОМОВ

ЕМИЛИЯ ГЕОРГИЕВА

МИХАИЛ ИВАНОВ

ПАМЕЛА ХРИСТОВА

Село Лопян

ОУ “Христо Ботев”

ВАЛЕРИ ДИНКОВ

ВАСИЛ ВАСИЛЕВ

ВЕНЦИСЛАВА ПЕТКОВА

ВЕСЕЛИН ВАСИЛЕВ

ВИКТОРИЯ РАКИТОВА

ГЕРГИНА ПАВЛИНОВА

ГЕТО ВУНИНОВ

ЕМИЛ ЦВЕТАНОВ

ИЛИЯ РАКИТОВ

МАРИО ИЛИЕВ

МИЛЕНА ПЕТКОВА

Село Малки Искър

ОУ “Г. Бенковски”       

АНТОНИО АНТОНОВ

БЕРО ЙОРДАНОВ

БОБИ ХРИСТОВ

ГАБРИЕЛА ПЕТКОВА

ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ

ДИМО ДИМИТРОВ

ИВАЙЛА СТЕФАНОВА

ЙОАНА АНТОНОВА

КРАСИМИР АЛЬОШЕВ

МАЛИНА ЛАЛЕВА

МАРИНА ВЪРБАНОВА

МАРИЯН СТОЯНОВ

НАЧКО АЛЬОШЕВ

НИКОЛАЙ СТЕФАНОВ

ПЕТЯ МИХАЙЛОВА

СЪБРИНА ПЕТКОВА

ТАТЯНА ДИМИТРОВА

Калинка Трифонова

Област Търговище

Град Търговище

ОДЗ “Пчелица”

Област Хасково

гр. Тополовград

НУ “Св. Св. Кирил и Методий”

АЛЕКСАНДЪР ЛАТУНОВ

БОЖИДАР ДИМИТРОВ

ГАЛИН ИЛИЕВ

ДЕНИС АПОСТОЛОВ

ЖЕНЯ ИЛИЕВА

МАРИЕЛА АПОСТОЛОВА

ПАВЛИНА КОЛЕВА

РАЛИЦА КОЛЕВА

СТИЛИЯН РАКШИЕВ

ЯНИСЛАВ РАДИЧКОВ

гр. Хасково

ОНЧ “Заря – 1858”, Компютърна школа “Вале”

АЛЕКСАНДЪР ГЮМЮШЕВ

АЛЕКСАНДЪР ДИМОВ

ИВАЙЛА ЖЕКОВА

РЕНИ НЕСТОРОВА

СИМОНА ГАБРОВА

Област Шумен

Град Шумен

ЦДГ ”Братя Грим”

АНДРЕА АНГЕЛОВА

БРЕЯН КИРИЛОВ

ВИКТОРИЯ КРЪСТЕВА

ВИКТОРИЯ ПАНАЙОТОВА

ИЛЯЙДА ШЕЗАПНА

МЕЛИС ШАБАНОВА

МЕРВЕ БЕЙТИ

СЕРКАН РАШИД

Красимира Колева

Красимира Павлова

НУ “Илия Р. Блъсков”

АНДРЕЯ КОЛЕВА

БЕЛИНДА МЕХМЕД

ВЕСЕЛИН ИВАНОВ

ЕМА ВЕЛИКОВА

МАДЛЕНА СПАСОВА

НИКОЛАЙ НИЧЕВ

Иван Николов

Мариана Иванова

Марияна Венкова

Самостоятелно

ФАТМЕ ДЖЕВДЕТ

Мийрям Салим-Ахмед

Село Троица

Самостоятелно

ДИЛЯРА ИЛИАЗОВА

Мергюл Салиева

Област Ямбол

Град Елхово

ПРЕСИЯН ДЯНКОВ

Росинка Георгиева

РУСИЯ

Г. Белорецк

БСО компьютерная школа

АРТЕМ ФЕДОРОВ

ВАЛЕРИЯ АГЕЕВА

ВИОЛЕТТА САДЫКОВА

ВЛАДА ПОМЕЛОВА

ЕВГЕНИЙ БУДАЕВ

КЛАВДИЯ БУДАЕВА

КРИСТИНА БЕРЕЗЕНКИНА

РОМАН ХУСАИНОВ

Любовь Файзуллина

Г. Иваново

МБДОУ “Детский сад № 79”

ВИКА ПЕРМИНОВА

ЖЕНЯ ГЛУШКОВ

КИРИЛЛ ПОСЫЛИН

МАКСИМ АКУЛОВ

Елена Шашунова

Ольга Шахова

Нина Бахтина

ИРКУТСКАЯ ОБЛАСТЬ

Г. УСОЛЬЕ – СИБИРСКОЕ

ВЛАДИСЛАВ ПЛОТНИКОВ

Татьяна Неунывалова

КРАСНОЯРСКИЙ КРАЙ

пос. МОТЫГИНО

МБОУ Мотыгинская СОШ №2

ВИКТОРИЯ ЗАМУРУЕВА

ДИАНА ЗАЛЕВСКАЯ

ОЛЬГА КОНОНОВА

Г. МАГАДАН

Детская художественная школа г.Магадан

АЛИСА НИКИШИНА

АНАСТАСИЯ ГРИБОВА

АНАСТАСИЯ ЛУРЕНКО

АНДРЕЙ ТАТАРИНКОВ

АРТЕМ КОЛЕСНИКОВ

ВАДИМ СНЯТКОВ

ВЕРОНИКА ДЕНИСЕНКО

ДАНИИЛ СТЕПАНЕНКО

ДАРЬЯ НЕЧУНАЕВА

ДИАНА ПЕРВАКОВА

ДИАНА ЯМЩИКОВА

ЕКАТЕРИНА ПОПОВА

ИГОРЬ СИНЯГОВСКИЙ

ИРИНА МИНКА

КРИСТИНА ИЛЮХИНА

КСЕНИЯ БАТУРИНА

ЛИДИЯ БАСАЛАЕВА

МАРИЯ ОРАЛОВА

МИЛЕНА БАХУСОВА

ПЕТР АБРАМОВ

СОФИЯ БАСАЛАЕВА

ТАТЬЯНА ГАЦЕНКО

Галина Пилипенко

Ольга Баландович

Галина Шевцова

Марина Волкова

МОСКОВСКА ОБЛАСТ

Г. БРОННИЦЫ

Самостоятелно

ДАНИЛА СДОБИН

Екатерина Тихонова

МУРМАНСКА ОБЛАСТ

Г. СЕВЕРОМОРСК

МБДОУ ДСКВ 10

ДАША КОЛОХОВА

ЛЕРА ГЛАЗКОВА

СВЕТА МИХАЙЛОВА

Светлана Поя

Наталья Маклакова

НОВГОРОДСКАЯ ОБЛАСТЬ

р.п. ВАЧА

МБДОУ детский сад № 2 «Колокольчик»

ЕГОР РЫБАКОВ

Лилия Каримова

Елена Веселова

Анастасия Рыбакова

МБДОУ детский сад № 3 «Рябинушка»

ЕКАТЕРИНА ЛУКОНИНА

Светлана Галихина

Елена Вострилова

Анастасия Луконина

ПЕНЗЕНСКАЯ ОБЛАСТЬ

Г. КУЗНЕЦК – 12

ТИМОФЕЙ ГОЛОВЯШКИН

Светлана Головяшкина

РОСТОВСКА ОБЛАСТ

Г. РОСТОВ-НА-ДОНУ

МБОУ ДОД   Детский эколого-биологический центр города Ростова-на-Дону

АЛЕНА ПОЛУМЕЕВА

АЛИНА ГАФАРОВА

АЛИНА ГОДУНОВА

АЛИСА ПЕЧУРОВА

АЛЬБИНА РАМАЗАНОВА

АНАСТАСИЯ РИНЬКО

АНАСТАСИЯ ЧУМАК

АНАСТАСИЯ ШЕВЧЕНКО

АНЖЕЛИКА САНДРОСЯН

АНИСИЯ ЭСКУЗЯН

АРИНА АКСЕНОВА

БАЙРАМ КАРИМОВ

ВАЛЕРИЙ КАРКОХА

ВАЛЕРИЯ КОЛОМОЕЦ

ВАЛЕРИЯ ЛЕБЕДИНСКАЯ

ВАЛЕРИЯ ПРОТОКОВИЛОВА

ВЕЛЕСИЯ АЛПАТОВА

ВЕРА ФАРСОНОВА

ВИКТОРИЯ ДЕЙНЕГА

ВИКТОРИЯ КУШАЕВА

ВИКТОРИЯ МИЩЕНКО

ВИОЛЕТТА ДАВЫДЕНКО

ВИОЛЕТТА ШИШКИНА

ВЛАДИСЛАВ ЛИТВИНЕНКО

ГЕГАМ МИНОСЯН

ГУЛЬНАЗ КАРИМОВА

ДАНИИЛ КОВАЛЕВ

ДАРЬЯ ЗАРУБИНА

ДАРЬЯ КОВАЛЕНКО

ДАРЬЯ ЛОСЕВА

ДИАНА ДЖУРХАДЗЕ

ДИАНА МАНЕКИНА

ЕКАТЕРИНА АНДИЕВА

ЕКАТЕРИНА ГОРЕВА

ЕКАТЕРИНА ГРИГОРЬЕВА

ЕКАТЕРИНА КИМ

ЕКАТЕРИНА МАКАРОВА

ЕКАТЕРИНА МИШИНА

ЕКАТЕРИНА СОКОЛОВА

ЕЛИЗАВЕТА АРЗУМАНОВА

ЕЛИЗАВЕТА ЛЕВИНА

ЖАСМИН ОГАННИСЯН

ИРИНА КОПАНЕВА

КИРА ПЕРШИКОВА

КИРИЛЛ КАПРАНОВ

КСЕНИЯ КРАСЮКОВА

ЛАРИСА КАМАЛ

ЛИЛИТ ПОГОСЯН

МАКСИМ ЖМУРИН

МАКСИМ МИГУНОВ

МАРИЯ СИДОРОВА

НАТАЛЬЯ ОЗЕРОВА

НИКИТА БАБЕНКОВ

НИНА ГЛОТОВА

ОЛЕСЯ КРУПЧЕНКО

ОЛЕСЯ ПАХОМОВА

ПОЛИНА ЖИРОВА

ПОЛИНА КАЦАЙ

ПОЛИНА ХАЛАЕВА

ПОЛИНА ШЕВЦОВА

УЛЬЯНА ТАТАРЕНКО

ФАРИДА ГУЛИЕВА

ЭДУАРД МАНУКЯН

ЭЛЬМИРА НЕЖЕМЕДИНОВА

ЮЛИЯ ТОЛСТОУСОВА

Галина Павлюченко

Ирина Савищенко

Марина Гоцина

Ольга Кузнецова

Светлана Капранова

Ольга Игнатьева

Елена Лопухова

Светлана Чужданова

Елена Тарасова

Елена Шаповалова

Ангелина Левина

Алла Пенькова

ГКОУ Ростовской области для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей детский дом № 10

АЛЕКСАНДР КИРПИЛЕВ

АЛЕКСАНДР ХАИМОВ

АНАСТАСИЯ КУПЦОВА

АРТЕМ ГРИГОРЯН

ВАСИЛИЙ БРИГАДИР

ВИКТОРИЯ КАРКИНА

ЕКАТЕРИНА ШЕНДИКОВА

ИГОРЬ ЗУБОВ

ОЛЕГ ТАРАНЦЕВ

Ольга Черная

Елена Арутюнян

МБОУ СОШ № 44 города Ростова-на-Дону

АНАСТАСИЯ УТЕЕВА

Ирина Якубец

Ирина Куликова           

МБОУ ДОД  Дом детского творчества Первомайского района города Ростова-на-Дону Корпус № 3 «Поиск»

ДАРЬЯ ХОЛОДЦОВА

Ольга Коваленко

Любовь Диденко

пос. ЧЕРТКОВО

МБОУ ДОД «Чертковская ДХШ им. М.И. Черткова»

АНАСТАСИЯ КОБУШКО

АНГЕЛИНА ПОЛИКАРПОВА

ИВАН ЧЕРЕДНИЧЕНКО

КСЕНИЯ ЧЕРЕДНИЧЕНКО

МАРИЯ ХОРЕВА

ОЛЬГА ТАНУЙЛОВА

РОВАН РУДЕНКО

СОФИЯ КОЖЕВНИКОВА

ГРАД САРАТОВ

МДОУ «Детский сад № 29»

ВАЛЕРИЯ ВОЛОСТНОВА

ДАРЬЯ ВЕДЕНЕЕВА

Юлия Иванушкина

Марина Локтева

МОУ СОШ №11 Волжского района города Саратова

АНДРЕ САРГОСЯН

ГОР ПЕТРОСЯН

ДАРЬЯ ТЮРИНА

Светлана Калдина

Анна Рою

Людмила Волостнова

УДМУРТСКАЯ РЕСПУБЛИКА

г. Ижевск

самостоятелно

Ирина Сальникова

УЗБЕКИСТАН

гр. ТАШКЕНТ

Альберт Ян-Борисов

УКРАЙНА

гр. Болград

Българско неделно училище „Родолюбие”

АЛЕКСЕЙ КАБАК

АЛИНА БАЛЖИК

АНАСТАСИЯ ВОЛКОВИНСКА

АНАСТАСИЯ ГРИНИШАК

АНАСТАСИЯ КИЛАФЛЪ

АРИНА ГИНЕВСКАЯ

БОГДАНА КАРА

ВАЛЕРИЯ НИКИФОРОВА

ВИКТОРИЯ КАМБУР

ДАНИЕЛА ВОЙТ

ЕВА ИВАНОВА

ЕКАТЕРИНА БОДУБНЯК

ЕКАТЕРИНА КОРОЛЕВА

КАТЕРИНА РАЙКО

КРИСТИНА ГЕВАРЕК

ЛИЛИЯ ДЯКОВА

НИКИТА РОГАЧАВ

ТАТЯНА БАНЕВА

ТАТЯНА СНИГУР

ЯНА ШПАЧЕНКО

ИСПАНИЯ

ПБНУ “Св.Иван Рилски”

АЛЕКС ДИМИТРОВ

БОЯН БОЯНОВ

ГЕОРГИ СТОЙКОВ

ИВАН ДИМИТРОВ

РАДОСЛАВ ДИМИТРОВ

Мими Андонова

ЗАБЕЛЕЖКА:

УЧАСТНИЦИТЕ В КОНКУРСА, КОИТО ПЕЧЕЛЯТ В НЯКОЛКО РАЗДЕЛА, ПОЛУЧАВАТ НАЙ-ГОЛЯМАТА НАГРАДА И ИМЕНАТА ИМ ФИГУРИРАТ САМО В СЪОТВЕТНИЯ РАЗДЕЛ.